Gdzie, jakie żarówki?

Posted on Updated on

Każde pomieszczenie wymaga innego rodzaju oświetlenia. Stosownym jest więc użycie różnego rodzaju LEDów w różnych pomieszczeniach. W innym wpisie wspominałem o internaucie, który przeprowadził badania, dotyczące jakości działania poszczególnych źródeł światła.

Tworząc system oświetlenia w domu warto oprzeć się na jego przemyśleniach i uwagach. W łazience, kuchni i przedpokoju rozsądnym jest zainstalowanie w podwieszanym suficie halogenowych żarówek LED o mocy 5W, produkujących trzysta pięćdziesiąt lumenów.

W sypialni warto użyć LEDów wyłącznie jako elementu doświetlenia ścian. Trzy LEDy halogenowe o mocy takiej, jak w przedpokoju powinny wystarczyć. W połączeniu z innymi źródłami światła (np świetlówki na suficie i nocnych lamp) powinny dać imponujący efekt.

Salon to sześć zarówek halogenowych o mocy 42 wat. Internauta radzi, by nad stołem użyć dwóch świetlówek, choć moim zdaniem zastosowanie LEDów o szerszym promieniu światła, bądź użycie list świetlnych powinno dać podobny efekt.

Oświetlenie pokoju dla dzieci to sześć LEDów o mocy takiej, jak w przedpokoju. Pamiętajcie jednak, że oszczędzanie na LEDach może przysporzyć dodatkowych wydatków. Tańsze zamienniki mogą zmusić nas do ponownego zakupu spowodowanego zbyt słabym światłem. Istnieje również możliwość, że tańsze wersje będą krócej działać. W tym przypadku często cena=trwałość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s