Zalety LEDów

Posted on Updated on

żarówka LED, ledZa wykorzystaniem żarówek LED w miejsce tradycyjnych żarowych, przemawia nie tylko tani koszt eksploatacji, a co się z tym wiąże możliwość zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych. Są osoby, dla których nie jest to wystarczającym argumentem. By zachęcić do przejścia z żarówek z drucikiem na te, działające w oparciu o diody postanowiłem przygotować krótki spis zalet energooszczędnych żarówek.

Zalety żarówek LEDowych

Po pierwsze, żarówki LEDowe mogą być znacznie mniejsze od starszych żarowych sióstr. Możemy nimi nie tylko oświetlać wnętrza, ale także podkreślać jego konkretne elementy. Mogą być dobrym sposobem udekorowania pokoju, bądź przedsionka.

Niski poziom promieniowania ultrafioletowego spowodował zainteresowanie galerii i muzeów. Żarówki LED emitują światło o niższych energiach niż fale lamp fluorescencyjnych.

LEDy, w przeciwieństwie do dotychczas spotykanych elementów oświetlenia, różnią się tym, że nie ogrzewają oświetlanego pomieszczenia. Co prawda same diody nagrzewają się, wymagają więc zastosowania radiatora, ale nie ma to żadnego wpływu na temperaturę otoczenia.

Należy podkreślić jakość emitowanego światła. Mamy stu procentowy wpływ na jego barwę i natężenie. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń, pokroju ściemniaczy, możemy skrupulatnie regulować wyżej wspomniane parametry. Za dnia nastaw może odpowiadać barwowo światłu słonecznemu, zaś wieczorami możemy zmienić jego charakter, by wnętrze zyskało domowego, ciepłego klimatu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s