Dwa rodzaje lamp, dwa sposoby na światłe życie

Posted on Updated on

lampy linkowe, lampy, systemy linkoweDzisiaj chciałbym przedstawić Wam dwa sposoby oświetlenia mieszkania. Obecnie dość modne są rozwiązania o charakterze minimalistycznym, stąd wybór systemów linkowych oraz sufitowych lamp wykonanych z masy ceramicznej. Oczywiście wybrane przeze mnie artykuły emitują światło dzięki ledowym, bądź halogenowym źródłom światła. Zdradzę niestety tak uwielbiane przeze mnie diody, ale czasem producenci zamiast ledów, przystosowują oprawy do halogenów.

Lampy linkowe

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, o co tak naprawdę chodzi z tymi lampami linkowymi? Skąd ta całą popularność? Otóż tego rodzaju oświetlenie jest łatwe w montażu i wygląda nowocześnie. Zamontowanie lamp linkowych w kuchni czy w przedsionku nada wnętrzu surowego i minimalistycznego wyrazu. Lampy takie kojarzymy chociażby z amerykańskich filmów, gdzie nuworysze starają się wpasować w salony.

Podobnie jest u nas, choć moim zdaniem lampy linkowe spowszedniały i nie są już synonimem bogactwa. Jest to raczej oświetlenie dla przeciętnego Kowalskiego, który chce nieco się wyróżnić w tłumie. Trzeba pamiętać, iż lampy w tym stylu emitują światło nieco słabsze, aniżeli oprawy wpuszczone w podwieszany sufit. Toteż stosowne będzie zainstalowanie jakichś dodatkowych opraw na ścianach.

A może plafony sufitowe?

plafony sufitoweJeśli lampy linkowe nie są w Waszym stylu, bądź jeśli nie pasują do urządzenia Waszego mieszkania, możecie być zainteresowanie zamontowaniem w domu plafonów sufitowych. Produkcją opraw wykonanych z masy ceramicznej zajmuje się firma Cleoni.

Lampy te należy instalować w stropie. Dlatego też ten model wyklucza się z wykorzystaniem poprzedniego. A przynajmniej w większości przypadków. Są jednak przypadki, kiedy oba systemy możemy połączyć bez szkody dla całokształtu. Ma to miejsce w chwili, gdy w mieszkaniu posiadamy otwartą kuchnię.

Wtedy, obok oświetlenia punktowego i systemu linkowego, możemy w salonie zamontować plafony sufitowe. Wszelako warto w takim wypadku wszędzie wkręcić te same żarówki, by emitowane światło nie różniło się między sobą. Taka różnica może wprowadzać dysonans i przyprawić o ból głowy.

Reklamy