Kinkiet to tylko forma, istnieje wiele jej odmian

Posted on

kinkiety, kinkiet, lampy typu kinkietKiedyś wydawało mi się, że kinkiet to już rodzaj lampy. Ściśle określony zasadami i niezmienny w swojej formie. Ale jak wszystko, taki i kinkiet możliwy jest do przerobienia. Obecnie istnieje już wiele odmian kinkietów, które można zainstalować w domu, mieszkaniu czy w firmie.

Kinkiety cieszą się także dużym powodzeniem wśród działkowiczów. Lampy o odpowiedniej szczelności mogą być montowane na elewacji altanki, bądź domku. Dzięki temu w skuteczny sposób rozjaśnimy przestrzeń w ogrodzie.

Rodzaje i modele kinkietów

Oczywiście w sklepach znajdziemy przeważnie kinkiety do instalacji we wnętrzach. Większość tego rodzaju lamp wykorzystuje już energooszczędne żarówki ledowe, lub halogenowe. Jest to krok producentów oświetlenia w kierunku walki o dobro naszej planety. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju źródeł, będziemy zużywać mniej energii, a co się z tym wiąże, zmaleje zapotrzebowanie na prąd.

Jest to być może naiwne i daleko idące założenie, ale jeśli wszyscy zrozumieliby znaczenie oszczędzania energii i zaczęli wykorzystywać mniej energochłonne żarówki, moglibyśmy produkować znacznie mniej energii elektrycznej.

Różne wersje lamp typu kinkiet

kinkiet, kinkiety, kinkiety kryształoweW zaprzyjaźnionym sklepie otolampy.pl odnajdziecie gros różnego rodzaju lamp naściennych. Oprawy oświetleniowe różnią się między sobą kloszami, wykorzystywanymi źródłami, czy nawet kierunkiem emisji strumienia świetlnego.

Musicie zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego klosza, bo nawet posiadając żarówkę, emitującą światło o barwie ciepłej, po nałożeniu przesłony, może się okazać, że efekt jest inny, niż tego oczekiwaliśmy. Obecnie dostępne są kinkiety nowoczesne, pasujące do surowo urządzonych przestrzeni (np. loftów), kinkiety retro przeznaczone fanom rustykalnej dekoracji czy klasyczne oprawy.

Na dodatkowe wyróżnienie zasługują lampy wykonane z kryształu i szkła. Są one niezwykle eleganckie i w doskonały sposób udekorują Waszą sypialnię, bądź przedpokój. Osobiście nie instalowałbym takiej lampy w salonie, ale tylko dlatego, że nie pasowałaby do reszty.

Reklamy