Funkcjonalne oświetlenie łazienki

Posted on Updated on

oprawy łazienkowe, światło w łazience

Oświetlenie w łazienkach często bywa zaniedbywanym aspektem dekoracji wnętrza. Odpowiednio dobrane lamy czy oprawy łazienkowe są w stanie nie tylko rozjaśnić wnętrze, ale także sprawić, że pomieszczenie staje się bardziej atrakcyjne. Co zrobić, aby łazienka stała się wysoce funkcjonalnym zaciszem zachęcającym do relaksu? 

Spraw, aby lustro i miejsce twojej codziennej toalety było odpowiednio oświetlone. Najlepiej umieścić kinkiety na wysokości naszych oczu po dwóch stronach lustra. Takie ustawienie lamp daje najlepsze światło do makijażu, golenia się i innych czynności pielęgnacyjnych.

Wybierz oprawę do łazienki

Oprawy łazienkowe nie powinny znajdować się bezpośrednio nad lustrem, ponieważ na nasze czoło pada wówczas silny strumień światła, co sprawia, że pod naszymi oczami, nosem i policzkami tworzą się cienie. Nasza twarz wygada przez to nieatrakcyjnie i o kilka lat starzej. Pomocnym rozwiązaniem jest także możliwość przyciemnienia oświetlenia, tak aby nasze oczy mogły stopniowo przyzwyczajać się rankiem bądź w środku nocy do światła.

Jeżeli chodzi o względy funkcjonalne, ważną kwestią jest także odpowiednie oświetlenie prysznica lub/i wanny. Warto zainstalować nad nimi specjalne oprawy łazienkowe ze szklanymi soczewkami (plastikowe mogą zżółknieć). W mniejszych łazienkach, gdzie kabina posiada przeźroczyste szyby, dodatkowe źródło światła nie jest konieczne.

Łazienka to zazwyczaj pierwsze pomieszczenie, do którego udajemy się po przebudzeniu. Warto zatem zadbać, aby jej wystrój pozytywnie nastrajał nas na cały dzień. Dobry układ źródeł światła może znacząco wpłynąć na względy funkcjonalne łazienki, sprawiając, że przebywanie w niej staje się prawdziwą przyjemnością.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s