Posted on

reflektory sufitowe

Dzisiaj chciałbym zaprezentować jedno z bardziej efektywnych sposobów oświetlania wnętrz. Wykorzystanie reflektorów sufitowych stanowi jedną z najbardziej wydajnych metod rozjaśniania mieszkania. Wykorzystanie specjalnego klosza o innym niż przezroczysty kolor pozwoli na uzyskanie efektu, jak powyżej.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Dla mnie reflektory sufitowe, czy to montowane w stropie, czy nawet te będące częścią systemu szynowego są niejako pochodną żyrandoli. Ich design odpowiada oczywiście bardziej minimalistycznym – czyt. nowocześniejszym – sposobom urządzenia pokoju, wszach pewnie znajdą się i takie, które będą pasować do bardziej rustykalnie zaprojektowanych domów.

Reflektory sufitowe mająreflektor sufitowy jednak sporą przewagę nad lampami typu żyrandol czy kinkiet. Chodzi tu głównie o łatwość w manipulowaniu tego rodzaju lampami. Wiele z nich wyposażonych jest w moduł pozwalający na zmianę kierunku padania światła.

Lampy każdego rodzaju działają właściwie na dwóch rodzajach źródeł: halogenowych i ledowych. Unia Europejska wydała dyrektywę, która zmusza Państwa członkowskie do wycofywania z rynku tradycyjnych, żarowych źródeł. Toteż producenci oświetlenia produkują oprawy współpracujące z żarówkami LED i świetlówkami halogenowymi.

Warto wskazać, że instalacja lamp działających w oparciu o energooszczędne źródła, zwłaszcza LEDowe, wymaga wykorzystania stosownego zasilacza lub transformatora. Jest to spowodowane mniejszym zapotrzebowaniem na energię, niż, jak to było w przypadku zwykłych żarówek z drucikiem. W przypadku LEDów mowa jest o prądzie o napięciu 13V!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s