Oświetlenie podjazdu i chodnika w ogrodzie

Posted on Updated on

Jednym z najskuteczniejszych sposobów oświetlenia podjazdu do garażu czy chodnika, prowadzącego do furtki do dom,u są oprawy najazdowe. Problem zaczyna się w chwili, kiedy musimy oświetlić podłoże brukowane. W tym celu wymyślono oprawy świetlne w kształcie kostki brukowej.

Kostka brukowa led firmy Bruklux

Firma Bruklux oferuje lampę instalowaną w podłożu, która idealnie wpasuje się pomiędzy kostkę brukową. Oprawa kostka brukowa ledta charakteryzuje się wyższą klasą szczelności, mowa tu o normie IP67. Zasilana jest prądem o napięciu 12V, dlatego konieczne będzie zastosowanie zasilacza lub transformatora.

W sklepach dostępne są modele świecące na biało, niebiesko, zielono i czerwono. Różnica tak naprawdę występuje nie w górnej części obudowy oprawy ale w diodach, zamontowano tam elementy świecące w różnej barwie.

Kostki brukowe wymagają także podłączenia sterownika do kostek LEDowych RGB. W ofertach sklepów znajdziecie też zasilacze instalacyjne i gniazdkowe, choć te ostatnie raczej nie przydają się do podłączenia opraw brukowych. Oferuje się tam także sterowniki radiowe to zarządzania oprawami – jeśli posiadacie kostki z diodami, mogącymi emitować światło różnej barwy, dzięki takim sterownikom da się zmienić kolor bezinwazyjnie.

Oczywiście jest to jedna z ciekawszych opcji oświetlania ogrodu. Wymaga jednak wczesnego postanowienia, w chwili, kiedy mamy już ułożony podjazd, ciężko będzie położyć przewody. Aby zdecydować się na wykorzystanie kostki brukowej powinniśmy mieć już takie postanowienie jeszcze przed ułożeniem podłoża.

Alternatywą dla kostek brukowych są zwykłe oprawy najazdowe, choć i na te trzeba zdecydować się z wyprzedzeniem. Przed ułożeniem opraw  w ziemi zorientujcie się również, czy dane lampy wytrzymają ciężar Waszego samochodu. W innym razie lampy te i tak nie spełnią swojego zadania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s