Komercyjne oświetlenie czyli High Bay Led

Posted on Updated on

Komercyjne oświetlenie czyli High Bay Led

Lampy Highbay są najbardziej popularnym typem oświetlenia stosowanym w obiektach przemysłowych posiadających wysoko zawieszone sufity, w których konieczne jest generowanie długich, jasnych promieni światła. Najbardziej nadają się do zastosowania w: halach magazynowych, chłodniach, sklepach spożywczych, lotniskach, szkołach, centrach kongresowych i innych wielkopowierzchniowych przestrzeniach znajdujących się we wnętrzu budynków o wysokości wahającej się między 4,5 a 12 metrami i temperaturami otoczenia pomiędzy -20, a 55 stopniami Celsjusza.

Lampy High Bay zwykle wykorzystywały halogeny lub lampy fluorescencyjne, obecnie jednak wiele placówek wymienia je na LEDowe oświetlenie ze względu na lepsze parametry intensywności rozładowania tych ostatnich.

Czym wyróżnia się High Bay Led?

Odpowiednio zaprojektowane i skonstruowane oświetlenie oparte na LEDach oferuje ogromne przewagi dla komercyjnych użytkowników lamp. Niemniej jednak ważne jest, by pamiętać o przygotowaniu otoczenia, w którym pojawi się nowe źródło światła (zamiast umieszczać diody w starych, nieprzystosowanych instalacjach. Ważne jest odpowiednie zarządzanie temperaturą otoczenia, jeśli chcemy by LEDy potwierdziły swoją renomę (ekstremalne temperatury w postaci gorąca lub zimna mogą mieć negatywny wpływ na jakość działania elektrycznych komponentów).

Zalety technologii LED

Żywotność lampy LED wynosi około 50 tyś. Godzin (5 lat lub więcej). High Bay Led to gwarancja jednolitego światła, o skontrolowanej jakości i większej skuteczności oprawy oświetleniowej. LEDowy Highbay to przede wszystkim ogromna efektywność energetyczna, która robi różnicę, zwłaszcza w placówkach, które operują przez całą dobę. Często podczas zarządzania biznesem zakłada się, że koszt oświetlenia jest stały, jednakże stosując odpowiednie lampy High Bay pozwalają znacznie obniżyć wydatki na prąd. Oszczędności można też osiągnąć dzięki wyłączaniu sprzętu wtedy, kiedy nie jest potrzebny. Pracownicy często nie wyłączają tradycyjnego oświetlenia, ze względu na długi czas rozgrzewania lamp do pełnej jasności. High Bay Led świecą pełnym blaskiem natychmiastowo, dlatego nie muszą być włączone bez przerwy.

Nie jest oczywiście tak, że LEDowy Highbay nie posiada żadnych wad. Trzeba pamiętać o wspomnianym na początku tekstu czynniku temperatury – jeśli będzie zbyt ekstremalna, diody mogą zacząć migotać lub nawet wyłączać się w trakcie pracy. Mimo wszystko oświetlenie tego typu posiada całą masę zalet, których nie sposób zignorować dlatego warto w nie zainwestować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s