Oświetlenie brukowe Bruklux

Posted on

kostka brukowa ledŚwiat elektroniki i samej instalacji elektrycznej został opanowany przez energooszczędne źródła światła w postaci LED. Tak chętnie wybierane są nie tylko z uwagi na oszczędność energetyczną, ale także na szerze spektrum wykorzystania nowoczesnego oświetlenia oraz wyższy stopień skuteczności świetlnej. Szersze pole manipulacji światłem pozwala na dowolność realizacji planów oświetleniowych, nic nie stoi na przeszkodzi aby wszelkie inspiracje zrealizować za pośrednictwem oświetlenia LED.

Jednym z takich zastosowań jest ekonomiczne i pomysłowe oświetlenie ogrodowe w formie świecących kotek LED. Za sprawą marki Bruklux możliwe jest zagospodarowanie przestrzeni wokół obiektu już podczas modelowania chodnika. Marka oferuje wielobarwne kostki LED przeznaczone do bezpośredniego montażu w strukturze płyt chodnikowych lub w specjalnych drenażach zabezpieczających całość instalacji, w podłożu. Najczęściej wykorzystywane są do podświetlenia podjazdów, chodników oraz ścieżek ogrodowych. Nie rzadko jednak spotkać je można w centrach miast jako estetyczne oświetleni placów czy deptaków. W tym wypadku ciekawym sposobem wykorzystania świecących kostek jest układanie świetlnych obrazów, grafik, tworzenie ekspozycji.

Zdobnicze kostki brukowe LED wykonane zostały ze specjalnego odlewu z zatopioną wewnątrz elektroniką. Dzięki temu marka Bruklux uzyskała najwyższy stopień ochrony systemu o wartości IP67, dzięki czemu produkt może być eksploatowany poza obszarem zadaszenia, odporny jest na działanie zarówno piasków i drobin, jak i wilgoci.

Kostka brukowa stanowi samodzielne źródło światła. Wytrzymała na obciążenia została wykonana w formie monolitu odpowiadającemu wymiarom kostek brukowych. W samej kostkę źródłem światła są wspomniane wcześniej lampy LED, a samo ich zasilenie wymaga napięcia 12 V.

Z uwagi na ustandaryzowany kształt kostki brukowej jej montaż przebiega sprawnie, i nie sprawia trudności podczas łączenia poszczególnych elementów. Szczelność obudowy oraz materiał w którym diody zostały zatopione rzutuje na jego nierozbieralność, co za tym idzie nie jest możliwa wymiana jedynie panelu ledowego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s