Ciepłe wnętrze? Tylko z ciepłym światłem!

Posted on Updated on

oprawa do świetlówki

Dobór oświetlenia w domu to sprawa o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj jedynie o dobranie odpowiedniej oprawy, która pomoże w lepszej aranżacji mieszkania. Oprawa do świetlówki to jedno, istotna jest też emitowana barwa światła.

Z grona podstawowych rodzajów świateł emitowanych przez świetlówki można między innymi wyodrębnić takie, które rzucają światło ciepło-białe i neutralne oraz zimne. Pierwszy i drugi rodzaj jest korzystny dla naszej psychiki i poczucia komfortu, toteż zdecydowanie lepiej stosować go w pomieszczeniach, w których chcemy czuć się przytulnie. Ciepło-białe oświetlenie szczególnie dobrze sprawdza się w łazience i sypialni, natomiast neutralne znajdzie swoje zastosowanie w pokoju przeznaczonym do pracy. Wszystko dzięki temu, że światło neutralne pobudza nas do aktywnego działania. Jak więc widać liczy się nie tylko oprawa do świetlówki lecz również charakter emitowanego przez nią światła. Pomyłki mogą być bardzo kosztowne pod względem jakości naszego życia. Barwy neutralne w sypialni utrudnią zasypianie, natomiast ciepło-biała iluminacja salonu sprawi, że będziemy w nim nadmiernie senni.

Dlatego podczas wyposażania mieszkania w oświetlenie pamiętajmy nie tylko o tym, by nasza oprawa do świetlówki prezentowała się stylowo, lecz również by emitowane przez nią strumienie światła wpływały odpowiednio na naszą psychikę. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję nie tylko tego, że nasze mieszkanie jest ładne na pierwszy rzut oka. Będzie to również gwarancja przytulności podczas przebywania w nim przez dłuższy czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s