Oświetlenie stacji paliw

Posted on Updated on

petrol-station-439993_1920

Oświetlenie ledowe jest popularne nie tylko w mieszkaniach prywatnych. Ze względu na panujące normy znajduje szerokie zastosowanie również w miejscach publicznych czy komercyjnych. Przykładem takich miejsc jest stacja paliwowa – prawnie określana jako miejsce o charakterze publicznym. Ze względu na panujące zasady w tego typu przestrzeni świetnie sprawdzą się oprawy przemysłowe PXF Lighting.

Oświetlenie stacji bywało dość problematyczne – wydatki około 3000zł za obiekt średniej wielkości to dość spora cena, a przecież dochodzą jeszcze inne media, za które trzeba uiścić odpowiednie opłaty. Stosowane do tej pory lampy metalohalogenkowe instalowane w poszyciu wiaty o mocy 25oW nie działały satysfakcjonująco. Oświetlenie stacji benzynowej jest niezwykle istotne – pełni funkcję reklamową, jest niezbędne ze względów wygody i bezpieczeństwa, stanowi główny „wabik” przyciągający kierowców.

Jeśli zamierzamy modernizować iluminację stacji benzynowej, pamiętajmy o tym, aby dobrane przez nas modele opraw dopasowane były do prawa krajowego i europejskiego. Wszelkie parametry odnoszące się do zasad stosowanego oświetlenia umieszczone zostały w zeszycie norm PN-EN 12464-2:2008 Światło i oświetlenie, cz.2 Miejsce pracy na zewnątrz.

Nowe dyrektywy unijne skutkują powolnym wypieraniem metalohalogenowych paneli na rzecz paneli LED. Te ostatnie są oczywiście bardziej ekologiczne, ale to właściwości techniczne z pewnością bardziej przekonują właścicieli stacji. Przykładem takiego oświetlenia jest PXF Lighting Flash.

pxf lighting

Oprawa Flash New LED może pracować w środowisku o temperaturze od -20 °C do +40 °C. Obudowa wykonana jest z profilu aluminiowego zaś materiał klosza to hartowane szkło. Na uwagę zasługuje bardzo dobry stopień szczelności – IP66 – jest to dość wyśrubowany poziom zabezpieczeń. Dzięki takim parametrom seria Flash New idealnie sprawdza się w takiej otwartej przestrzeni publicznej, jaką jest stacja benzynowa. Argumenty ekologiczne i finansowe to kolejne zalety.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s