Rodzaje żarówek LEDowych

Posted on Updated on

Istnieje wiele rodzajów żarówek LEDowych. Chyba najczęstszy, spotykany w sieci podział dotyczy ich mocy i ceny.

Są ludzie, którzy twierdzą, że żarówki LEDowe nie nadają się jako główne źródło światła. Według nich ta technologia wciąż raczkuje, a co się z tym wiąże, koszt zakupu nie jest opłacalny. Spotkałem się również z opinią, że LEDy są wyłącznie dobrym uzupełnieniem systemu oświetleniowego, bądź elementem dekoracji.

Badania prowadzone przez jednego z internautów dowiodły, że duzi producenci, specjalizujący się w produkcji elementów oświetlenia, nie muszą mieć wiele do powiedzenia w kwestii żarówek LED. Jeszcze w 2013 roku wiele z firm traktowało je wyłącznie, jako oświetlenie dekoracyjne.

Do pojedynczych elementów wmontowywano trzy do czterech diod, co skutkowało słabym i wąskim strumieniem światła. Nie warto więc sugerować się marką. Nie należy także zwracać zbyt dużej uwagi na moc wyrażoną w watach. LEDy opisywano wartością mocy pomiędzy jednym a pięcioma watami. Jednak zdarzały się przypadki, że żarówka LED o mocy 5W w przypadku jednego modelu produkowała 400 lumenów, zaś w przypadku drugiego, tylko 150. Różnica kolosalna.

Internauta prezentuje opinię, wedle której najlepszy stosunek jakości do ceny gwarantują LEDy SMD. Są to moduły budowane z kilkudziesięciu diod typu SMD 5050 oraz SMD 5550.

Autor badań sugeruje, żeby największą uwagę zwracać na ilość lumenów – wielkość strumienia światła – kąt świecenia, barwę światła, typ zastosowanych diod i sposób chłodzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s