Lampy uliczne LED lepsze od sodowych?

Posted on Updated on

lampa uliczna LED

Wybór właściwego oświetlenia zewnętrznego nie jest zbyt często poruszanym zagadnieniem. Okazuje się jednak, że właściwie zaprojektowane systemy świetlne mają ogromny wpływ na jakość życia i bezpieczeństwo ludzi oraz na prawidłowe funkcjonowanie okolicznych ekosystemów. Zwłaszcza ten drugi element może się wydawać zaskakujący, ponieważ niewiele osób zdaje sobie sprawę, że źle dobrane lampy uliczne (ledowe i tradycyjne) mogą przyczyniać się do powstawania tzw. zanieczyszczenia świetlnego.

Odpowiednio podjęta decyzja dotycząca oświetlenia ulicznego może również w ogromnym stopniu wpłynąć na zmniejszenie kosztów energii. Lampa uliczna LED okazuje się zazwyczaj rozwiązaniem dużo bardziej korzystnym ekonomicznym niż inne oferowane systemy świetlne. 

Jeśli jednak zależy nam na tym, by stosowane oświetlenie było jak najbardziej zbliżone do światła dziennego, to lepszym rozwiązaniem okaże się lampa uliczna LED. Cena tej technologii w ostatnich latach uległa znacznemu obniżeniu, dzięki czemu jest ona coraz chętniej wykorzystywana. Stosuje się ją głównie w reprezentacyjnych częściach miast. Jeśli zależy nam na możliwie wiernym zachowaniu kolorystyki obiektów po zmroku, to wybór oświetlenia ledowego będzie współcześnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Ogromną zaletą, którą cechuje się oświetlenie led uliczne, jest jego niezwykle duża energooszczędność. W związku z tym koszty związane z ewentualną modernizacją są w stanie niezwykle szybko się zwrócić. Dodatkową zaletą lamp ledowych jest długi okres funkcjonowania. Wysokiej jakości lampa led może świecić nieprzerwanie przez kilka lat. Jeśli więc zależy nam na rozwiązaniu korzystnym finansowo oraz niewymagającym częstej wymiany i konserwacji, to lampy uliczne ledowe prawdopodobnie okażą się najlepszym rozwiązaniem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s